[INFO] Auto - Blak; Warszawa, ul. Farbiarska 25a

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gilosław
    Classic
    • 2010
    • 35

    [INFO] Auto - Blak; Warszawa, ul. Farbiarska 25a

    Zamieszczone przez barteq
    Jeżeli to prawda, to te wszystkie oleje 0w, są eko szitem i mają zmniejszać spalanie i chronić dpfy a nie silnik.
    Raczej tu chodzi o numer po W, a nie przed.
    Skoro dajmy na to 0W40 ma taką samą lepkość w 100 stopniach jak 5W40 to jak on mniej chroni silnik? Jedyna różnica jest w lepkości oleju w niższych temperaturach, a i tak ona jest większa od lepkości nagrzanego oleju. Inaczej jest np. w oleju 0W30, który w temperaturze pracy silnika ma mniejszą lepkość niż olej 0W40 i dlatego są mniejsze opory, a co za tym idzie mniejsze spalanie. Olej 0W40 powinien zmniejszyć spalanie w porównaniu do 5W40 ale tylko na zimnym silniku.
    Mam rację :?: :?: :?: :?:
  • Ayu
    RS
    • 2009
    • 4154

    #2
    [INFO] Auto - Blak; Warszawa, ul. Farbiarska 25a

    Linki:
    Autoryzowany serwis samochodowy VW, SEAT, Skoda w Warszawie ✅ Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne ✅ Centrum napraw powypadkowych ➡️ Sprawdź naszą ofertę!



    Mihau mnie zainspirował, słyszałem dużo pozytywnych opinii o tym serwisie i sam też będę tam jeździł, poprosiłem o rabat dla klubowiczów OCP i oto oferta (cytuję):

    Obecnie obowiązująca w naszym serwisie stawka rbh – 130,00 zł netto
    Rabat od powyższej stawki na robociznę – 10 %
    Rabat na oryginalne części, akcesoria (SKODA) i materiały eksploatacyjne - 12 %
    Oczywiście mycie oraz sprzątanie pojazdu po wykonanej naprawie lub przeglądzie jest nieodpłatne.
    (koniec cytatu)

    Zniżka dla aut oklejonych :!:
    W razie problemów proszę się powoływać na Pana Dyrektora Artura Kowalewskiego.

    Komentarz

    • Mihau
      RS
      • 2009
      • 7460
      • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

      #3
      hotrain,
      No i elegancko.
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz

      • lukasz3112
        RS
        • 2008
        • 3607

        #4
        Ja będę napewno tylko tam auto serwisował z wiadomego powodu
        Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

        Komentarz

        • Ayu
          RS
          • 2009
          • 4154

          #5
          Jak pojadę na przegląd mam powiedzieć, że chcę żeby autem zajmował się Pan Adrian? Dobrze zapamiętałem?

          Komentarz

          • Mihau
            RS
            • 2009
            • 7460
            • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

            #6
            hotrain, tak, dokładnie
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz

            • Michal2
              Ambiente
              • 2010
              • 131
              • Octavia II combi (1Z5)
              • CDAA 1.8 TSI 160 KM

              #7
              Ja miałem możliwość skorzystania ze zniżki jako pierwszy, wczoraj robiłem przegląd i chłopaki mówili o jakimś mailu, który wpadł do nich z zapytaniem o zniżki dla OCP.

              Komentarz

              • Ayu
                RS
                • 2009
                • 4154

                #8
                Michal2, czyli działa

                Komentarz

                • Michal2
                  Ambiente
                  • 2010
                  • 131
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                  #9
                  hotrain, działa potwierdzam

                  Komentarz

                  • Nematode
                    Ambiente
                    • 2010
                    • 139

                    #10
                    A czy tylko do tego Adriana śmigacie czy do kogokolwiek można? Rozumiem, że jest to normalne ASO gdzie gwarancji nie stracę? Pytam, bo z jednego linka można wywnioskować, że to ASO, a z drugiego, że prywatna firma specjalizująca się w naprawach VAGów. Gadają jakieś głupoty jak się do nich podbije z własnym olejem i filtrami?

                    Komentarz

                    • Mihau
                      RS
                      • 2009
                      • 7460
                      • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                      #11
                      Nematode, to jest warsztat co się zajmuję z tego co widziałem to różnymi markami. Mają autoryzację Skody, Seata i chyba Opla więc o gwarancję się nie martw. A co do filtrów to ja wpadłem ze swoimi i ze swoim olejem i nic nie mówili
                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                      Komentarz

                      • Nematode
                        Ambiente
                        • 2010
                        • 139

                        #12
                        No pytam tak, bo wiadomo nie po to jest gwarancja, żeby stracić ją zaraz bo w ASO wszystkiego się czepiają. Z motoryzacją mam małe doświadczenie bo jakieś 12 lat, ale powiem szczerze, że przeżyłem z 7 miechaników lekko i praktycznie zawsze byłem niezadowolony. Teraz jak mam nowe auto po prostu chciałbym znaleźć warsztat, któremu będę mógł zaufać i w którym ludzie wiedzą co robią. A jeśli nie znają np przyczyny jakiejś usterki to powiedzą uczciwie "Coś jest nie tak, ale niestety nie możemy zdiagnozować problemu". Jednym słowem chciałbym zostawiać auto w uczciwym warsztacie.

                        Komentarz

                        • Mihau
                          RS
                          • 2009
                          • 7460
                          • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                          #13
                          Nematode, jasna sprawa, każdy by chciał jak najlepiej zadbać o swoje "oczko"w głowie na 4-kołach.
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz

                          • Ayu
                            RS
                            • 2009
                            • 4154

                            #14
                            Nematode, ale nikt sobie za Auto - Blak nie da uciąć tutaj ręki :wink:

                            Komentarz

                            • lukasz3112
                              RS
                              • 2008
                              • 3607

                              #15
                              Poza tym wg. mechanika może być coś ok a wg Ciebie będzie źle i juz zła opinia powstanie
                              Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                              Komentarz

                              • Nematode
                                Ambiente
                                • 2010
                                • 139

                                #16
                                Zamieszczone przez hotrain
                                Nematode, ale nikt sobie za Auto - Blak nie da uciąć tutaj ręki :wink:
                                Zdaję sobie sprawę Jednak lepiej zawsze podpytać W mojej dawnej Renówce gościu wymieniał olej. Niby nie ma nic prostszego. Poszedłem sobie w czasie wymiany do jakiegoś barku coś zjeść. Jak wróciłem gościu mi mówi, że były problemy z korkiem spustowym od miski olejowej, ale z kolegą nawiercili korek i jakoś puściło Może to skrajny przypadek, ale jeśli tak potrafi wyglądać wymiana oleju to aż człowiek czasem zastanawia się komu ufać.

                                Komentarz

                                • abrymarz
                                  Ambiente
                                  • 2010
                                  • 198
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • DKTB 2.0 TSI RS 245 KM

                                  #17
                                  W środę jadę pierwszy raz na Farbiarską. Na przegląd (i zmieniam z 30 tys. na coroczny). Nie ukrywam, że wybrałem AB bo nie ma negatywnych opinii (przynajmniej ja nie znalazłem). Jak będą zniżki (robocizna, materiały) będę zadowolony. Coś dodatkowo metalowego ociera mi się w tylnym-prawym kole. Zobaczymy.
                                  Jak zakończę tête-à-tête z AB skreślę może kilka zdań.

                                  ps. zapomniałem dodać, że mam miłe wspomnienia z AB jak likwidowali mi szkodę w fiacie (więc zobaczymy jak teraz będzie)

                                  Komentarz

                                  • Br0n3k
                                    Classic
                                    • 2011
                                    • 3

                                    #18
                                    cześć,
                                    Ja w AB już od kilku lat serwisuje Seata Ibizę.
                                    Ogólnie jestem zadowolony z prowadzonych napraw.
                                    Wiec po przesiadce na Octvie tez tam planuje serwisować samochód.

                                    pozdrawiam,
                                    Bronek

                                    Komentarz

                                    • abrymarz
                                      Ambiente
                                      • 2010
                                      • 198
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • DKTB 2.0 TSI RS 245 KM

                                      #19
                                      Byłem na pierwszym przeglądzie w AB. Pojechałem m.in. aby sprawdzić czy w moim szkodniku (wg producenta) jest do wymiany pompa i/lub napinacz oraz w sprawie metalicznego dźwięku w prawym-tylnym kole. Przy okazji przegląd po 15 tys. (zmiana z 30 tys.) Więc, wymiana pompy/napinacza nie dotyczy mojego samochodu. Prywatnie się dowiedziałem że pewnie skala usterek jest na tyle nieduża, że nie jest to akcja serwisowa (naprawcza) co nie oznacza że za jakiś czas może okazać się że wymienią.

                                      Wracając do AB. Obsługa fajna, fachowa. Nie czułem się "zdominowany" przez fachowca, który "wie wszystko" jak to czasami bywa. Po prostu: ciekawa rozmowa o samochodach.
                                      Ponieważ nie stwierdzono żadnych problemów w tylnym-prawym kole ustaliliśmy, że przejedziemy się z mechanikiem żeby sprawdzić. Przejechaliśmy się ale warunki były niesprzyjające żeby usłyszeć ten dźwięk. Coś jednak usłyszałem. Po powrocie z jazdy próbnej autko trafiło ponownie na podnośnik i dodatkowo przeczyszczono tarcze i klocki. Z tym dziwnym dźwiękiem to podobno może być tak, że w wyniku niezbyt częstej eksploatacji (fakt jeżdżę co 2-5 dni) na tarczy i klocku zbiera się nalot (rdzawy) i zanim się nie zetrze słychać ten metaliczny dźwięk. Wczoraj było cicho. Jeszcze to przetestuję.

                                      Miła wiadomość dla forumowiczów . W AB honorują (jak na razie) zniżki na materiały i robociznę dla OCP .
                                      Jedyne potknięcie jakie zarejestrowałem (ale kto z nas jest nieomylny :wink: ) to wprowadzając nowy przegląd za 15 tys. (lub 365 dni) nie wykasowali "starego" trybu (tego 30 tys.) i po włożeniu kluczyka miałem wypis "Service ......" Szybko podpieli komputer i wykasowali błąd - "stary" tryb.

                                      Pytanie: czy polecam AB?
                                      Odpowiem nie wprost. Będę jeździł do nich na gwarancji na 100%. A co potem to jeszcze decyzji nie podjąłem. Do drobiazgów na pewno skorzystam z warsztatów niezależnych (czytaj tańszych). Chociaż jak swego czasu byłem tam z fiatem to też nie "zdarli ze mnie skóry". Może nie mam dużego doświadczenia z ASO Skody ale ten serwis mi odpowiada i w przyszłości będę brał go pod uwagę.
                                      Ale się rozpisałem. No to kończę.

                                      Komentarz

                                      • Mihau
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 7460
                                        • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                        #20
                                        Ja byłem dziś na naprawę fotela ale okazało się to grubszą robotą i musiał bym zostawić samochód ale nie mieli zastępczego więc wstępnie jestem umówiony na poniedziałek jak będzie jakaś furka na zamiankę. Obsługa miła jak zawsze

                                        ps. koleś powiedział, że od momentu jak tam byłem sporo Octavii z OCP wpadło
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz

                                        • m1k3
                                          Classic
                                          • 2011
                                          • 2

                                          #21
                                          Witam.
                                          Czy ktoś może coś powiedzieć o serwisie blacharsko-lakierniczym w Auto-Blak na farbiarskiej?
                                          Zostałem w weekend poszkodowany w stłuczce i ubezpieczyciel wskazał mi właśnie ten serwis jako serwis partnerski.
                                          Przeszukałem Google i nie znalazłem pochlebnych opinii o tym warsztacie.
                                          Czy ktoś z Was jeszcze likwidował u nich szkodę?
                                          Dzięki z góry za odpowiedzi.
                                          PS. Orientujecie się, czy mają auta zastępcze?

                                          Komentarz

                                          • Mihau
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 7460
                                            • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                            #22
                                            m1k3, auta zastępcze mają ale właśnie jedyna bolączka o jakiej słyszałem to właśnie blacharnia i lakiernia.
                                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                            Komentarz

                                            • Ayu
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 4154

                                              #23
                                              m1k3, auto na gwarancji?

                                              Komentarz

                                              • m1k3
                                                Classic
                                                • 2011
                                                • 2

                                                #24
                                                Nie, nie na gwarancji.
                                                Chciałbym tylko zlikwidować szkodę bezgotówkowo.

                                                Komentarz

                                                • Ayu
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 4154

                                                  #25
                                                  m1k3, napisz do kolegi pskosz, pracuje w firmie Auto - Młynarski na ul. Chodeckiej, dobrze robią. ASO Skody jak chcesz polecam lakiernię na Gruchacza.

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...